Kulturheim Leipziger Straße_POLNISCH

TWOJA PRZESTRZEŃ

Jeśli jesteś artystą, albo po prostu jesteś kreatywnie aktywny i szukasz przestrzeni do pracy, możliwe, że mamy coś dla Ciebie. Na Leipzigerstraße w byłym domu mieszkalnym powstają właśnie atelier oraz pomieszczenia przeznaczone do pracy.

Do Waszej dyspozycji, wolne od nacisku i presji.
Pokoje mają różny rozkład i wielkość. Dom jest zaopatrzony w złącze prądu i wody oraz posiada ogród od strony podwórza.
Napisz do nas i wpadnij. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie idealną pracownię artystyczną.

NASZ PROJEKT

Pracujemy nad miejscem, które będzie łączyć rozwijającą się sztukę w Görlitz. Obojętnie, czy jest tworzona w ramach własnego projektu, pracy zawodowej, na boku, albo dla samej frajdy, niezależnie, czy to malarstwo, plastyka, czy grafika.

Dawny budynek mieszkalny przy Leipzigerstraße, który do tego celu mamy długoterminowo do dyspozycji, oferuje pomieszczenia na atelier, wystawy, czy też wydarzenia kulturalne. A ponieważ w sąsiednim domu powstają w tym samym czasie mieszkania i w ten sposób może zostać uformowane wzajemne oddziaływanie pracy, mieszkania i życia, nazwaliśmy nasz projekt „Kulturheim” (Dom Kultury).

Nawiasem mówiąc, jesteśmy bardzo różnorodnymi ludźmi. Rodowici mieszkańcy i mieszkanki Görlitz, ludzie napływowi, entuzjaści sztuki, albo po prostu ludzie, którym sprawia przyjemność burzenie ściany. Wszyscy podzielamy pragnienie, aby ustalić dla sztuki współczesnej stały adres i wzbogacić Görlitz o takie miejsce.

WIE DU UNS ERREICHEN KANNST:

+49 177 3686406

info@kulturheim.pl